BÓG RAMA
Wspaniały i Wszechpotężny Boże Rama bądź uwielbiony !!!
Bóg Rama
Fotografie
Guan Yin
Święta Maria
Ulubione linki
Kontakt
Guan Yin

Znaczenie pełnego imienia Bogini Guan yin, jest „ widząca głosy świata” (Guan-shi-yin).  Natomiast jej imię w sanskrycie brzmi Avalokiteśvara, co oznacza „Pani, która spogląda w każdym kierunku”.

Kult Bogini Guan Yin jest bardzo żywy i powszechnie obecny w całej Azji.

Wizerunek pięknej, delikatnej kobiety doskonale współgra z miłością i zaufaniem, jakim Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy i mieszkańcy Indochin, Nepalu i Tybetu obdarzają łaskawą, pogodną i potężną Boginię Avalokiteśvara.

Powszechne jest przekonanie, że Avalokiteśvara transcendentalnie przekracza seksualną tożsamość.  We wczesnych wizerunkach Bogini były przedstawione zarówno kobiece cechy ciała (piękno, lekkość i delikatność) jak i męskie cechy, takie jak wąsy. Z czasem męskie cechy zanikły i teraz wizerunki Guan Yin to doskonale piękna, młoda kobieta o świeżej, delikatnej, dziewczęcej urodzie. Zatem oczywiste jest, że Bogini życzy sobie, aby  być czczona jako kobieta.


Guan Yin jest pierwszą osobą, do której zwracają się ludzie będący w potrzebie i cierpiący. Jest też pierwszą osobą, do której modlą się z wdzięczności za otrzymane łaski i błogosławieństwa. Potwierdzeniem tej wielkiej popularności jest ogromna liczba świątyń poświęcona Bogini.

Wszyscy, którzy ją czczą są wynagradzani, ich prośby zostają spełnione, a nieszczęścia zniwelowane. Tysiące podań, zarówno sprzed wieków jak i współczesnych mówi o wysłuchanych prośbach, cudach i udzielonej przez Boginię pomocy. A niezliczone przekazy sławiące jej dobroczynność wciąż inspirują do szlachetnego działania.

Dla swoich wielbicieli Guan Yin jest uosobieniem Boga, matki, przyjacielem, obrońcą i przewodnikiem.

Bogini Guan Yin ma szczególną skłonność do miłosiernego współczucia. Odpowiada na modlitwę każdego, jeśli intonowanie jej świętego imienia  „Namo Bodhisattwa Guanshiyin” jest pokorne, szczere i z oddaniem. Nie opuści żadnej żywej istoty, która ma z nią związek.

Jest obecna wszędzie tam, gdzie jest potrzebna, nauczając i przemieniając żyjące istoty, inspirując je do podjęcia pracy, aby powróciły na ścieżkę duchowego rozwoju. Niszczy fałszywe intencje i namiętności, uwalnia istoty od cierpienia i niesie za sobą bezpieczeństwo, radość i ogólne dobro.

Guan Yin ukazuje się w tylu różnych formach i w tylu różnych miejscach, że wydaje się, że ma tysiąc oczu i tysiąc rąk. I to jest jeden z bardziej popularnych wizerunków  – z tysiącem rąk, trzymającą w każdym ręku oko. Często jest też przedstawiana z dzbankiem świętej rosy lub z małym dzieckiem.  Może również siedzieć w kwiecie lotosu na lwie, słoniu lub stać na rybie lub smoku.

 

Opracowano na podstawie informacji znalezionych w internecie.


BÓG RAMA